Brushe do letteringu Pentel - recenzja


Jest to pierwsza z 3 recenzji , które dla Was przygotuję dotyczących pudełkowych zestawów od Pentela. Na insta stories ogromna ilość z Was wyraziła chęć zapoznania się z opinią na ich temat, co mnie bardzo cieszy.

Brush lettering stał się ostatnio bardzo popularny. Firmy papiernicze prześcigają się w produkowaniu kolejnych brushpenów. Ale jaki brushpen sprawdzi się dla początkującego, przecież na rynku jest ich tak wiele? I tu przychodzi zestaw "Brushe do letteringu".😉

Co znajdziemy w pudełku?
W pudełku znajdziemy 4 kolory brushpenów z lekko giętką końcówką idealną dla początkujących. Są dostępne 3  zestawy kolorystyczne:
ABCD - czarny, czerwony, niebieski, zielony link: https://bit.ly/2ornOzz
EFGN - brązowy, pomarańczowy, żółty, szary link: https://bit.ly/2MJ3AzV
PSVY - różowy, błękitny, fioletowy, ciemnożółty link: https://bit.ly/2wAc2ql

Ja posiadam ten ostatni i jestem bardzo zadowolona, szczególnie z ciemnożółtego, który bardziej kojarzy mi się ze złotym - jest to dość niespotykany kolor dlatego tak bardzo się z niego cieszę.😅 Niżej jak one wyglądają:Jeśli ktoś nie miał wcześniej brushpenów, to najlepszy na początek wydaje mi się zestaw "ABCD" posiada on klasyczne kolory, a przede wszystkim czarny, który w brush letteringu przydaje się najczęściej.
Oprócz tego w pudełku znajdziemy również zeszyt ćwiczeń, w którym są przedstawione podstawy brush letteringu, przydatne ćwiczenia oraz cały alfabet wraz z cyframi do ćwiczenia.


Cena.
W zaprzyjaźnionym sklepie: sklepgaleriapapieru.pl cena wynosi 33,99zł cena może być jeszcze niższa, gdyż mam dla Was 10%-towy kod rabatowy na hasło: ARTOPOLOSIS, na cały asortyment sklepu. 😎 Z tego co widziałam cena pojedynczego brushpena wynosi od 8zł do 12 zł, więc jeśli tylko kolory w zestawach Wam odpowiadają, to takie pudełko wychodzi taniej, niż pentele touch kupione osobno. 😊 A tu macie link do tego zestawu: https://bit.ly/2wAc2ql

Opis brushpena Pentel Touch oraz wrażenia podczas pisania.
Jak wspomniałam już wcześniej ten brush posiada końcówkę idealną dla początkującego. Jest krótka, dzięki czemu dobrze sprawdzi się do mniejszych liter, ponadto jest lekko elastyczna, co również bardzo dobrze sprawdza się przy początkach estetycznego pisania.


Dodam jeszcze, że jednym z moich pierwszych brushpenów był właśnie Pentel Touch i mimo tego, że sporo nim pisałam to końcówka pozostała nienaruszona, oprócz lekkiego wygięcia, które jest naturalne przy tych twardszych i krótszych końcówkach.😊 Bardzo dobrze leży w dłoni, pisze się nim po prostu super, nie sprawia większych trudności, a końcówka się nie rozdwaja. A poniżej zdjęcie tego brushpenu:


Zeszyt ćwiczeń.
W tej mini ćwiczeniówce znajdziecie informację, jak "prowadzić" brushpen, jak trzymać dłoń i zwiększać nacisk, aby nasze linie były różnej grubości. Ponadto przy każdej z cyfr oraz liter z polskiego alfabetu są pokazane linie pomocnicze, na których widać, kolejność pisania danej litery, oraz w którą stronę ma biegnąć kreska (z góry na doł, czy na odwrót) i jeśli chodzi o to, o czym wspomniałam na końcu mam zarzut, zauważyłam że przy niektórych literach te strzałki są pokazane nie w tę stronę, w którą powinny być skierowane. Wspomnę, że kieruję się podstawową zasadą w brush letteringu, czyli co grube pisze się w dół, a co cienkie w górę. W dosłownie w dwóch lub trzech przypadkach te cienkie kreski były przedstawione ze strzałką w dół.

Na samym końcu ćwiczeniówki są pokazane przykłady ozdobników jakie możemy stosować, gdy już opanujemy podstawy brush letteringu.Poniżej przedstawiam Wam filmik z krótkiego przeglądu całego wypełnionego zeszytu ćwiczeń:

 
Podsumowanie.
Czy, aby zacząć brush lettering taki zestaw jest nam niezbędny? - Nie. W internecie jest pełno szablonów, które można wydrukować i na nich ćwiczyć. Ponadto jeśli na początek wystarczy nam 1 burshpen, to kupowanie całego zestawu jest zbędne. Ale jeśli nie chcecie zajmować się szukaniem informacji jak zacząć pisać i drukowaniem szablonów. To jest coś dla Was. 😎 Oprócz tego 4brushpeny kupione w takim zestawie wychodzą taniej, niż normalnie, a dodatkowo otrzymujecie gotowy zeszyt do ćwiczeń. Taki zestaw sprawdzi się również bardzo dobrze jako prezent dla kreatywnej osoby.😉

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Jak rysować włosy? - tutorial

Jak kropkować? - unikanie błędów i podstawowe informacje.

Jakie ołówki na początek, oraz jak uzyskać nimi mocną czerń na rysunku?